Załóż bloga Zaloguj sięZabawki dla dzieci

06/07/2017 11:45

altZabawki edukacyjne dla dzieci to temat rzeka. Chyba już na ten temat zostało napisane wiele ciekawych artykułów. I tyle ile mamy zabawek na tym świecie można o nich pisać i pisać...a nie zapomnijmy, że wciąż wynalazcy produkują coraz to lepsze zabawki, które mają wspomagać rozwój naszych pociech. Zabawki edukacyjne dla dzieciaków są zależne od ich wieku. Już niemowlaki mają swoje zabawki, które mają wspomagać ich rozwój, motorykę, zachęcić do działania.

Sam obecnie testuje zabawki dla niemowlaków razem ze swoim synem-niemowlakiem. I widzę, że te które grają i hałasują są w jego największym zainteresowaniu. Zachęcają go do brania w ręce i wciskania najróżniejszych guzików oraz przycisków. Dzięki temu on wie, że trzeba używać rąk (a czasem również nóg). Uczy się dzięki temu zwracać na nie uwagę oraz wykształca swoje zmysły ruchu.

Wiadomo, że wraz z wiekiem te pierwsze zabawki idą w kąt i przychodzi czas na nowe bardziej zaawansowane. Autka, lalki, warsztaty, kuchnie. To wszystko również wspomaga rozwój naszych dzieci. Kto wie, może dzięki temu któraś dziewczynka zechce być słynną projektantką mody. A chłopiec będzie chciał mieć swój własny warsztat albo zostanie projektantem jakiegoś auta wyścigowego. Niektórzy rodzice mogą powiedzieć, że takie zabawki nie wpływają na edukację dzieci. A ja jednak bym się z tym nie zgodził. W końcu w tym momencie może już się ważyć przyszłość naszej pociechy.

Wraz z wiekiem zabawki ewoluują i obecnie małe dzieci mają już swoje małe laptopy czy komórki (lub nawet iphone!). Co prawda w wersji dziecięcej. Ale dzięki temu już się uczą obsługi laptopa na takim podstawowym poziomie. Dzięki temu prawdopodobnie, kiedy już przyjdzie czas, obsługa prawdziwego laptopa wcale nie będzie taka trudna. Cenię jednak sobie takie zabawki, które my mieliśmy jako dzieci. Czyli kreda, guma czy skakanka, które zmuszają dzieci do wychodzenia na dwór. Niby zwykła rzecz ale dzięki temu uczymy się korzystać z podwórka. W końcu powietrze to samo zdrowie dla naszych dzieci.

Obecnie wybór zabawek edukacyjnych jest bardzo duży: https://www.trendysmyk.pl/167-zabawki-edukacyjne

 


Odpowiedź

Dodaj komentarz
 authimage

Komentarze

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.